+420 608 844 402       info@companysports.cz

Nebuď beachvolejbalový šmatlákChcete se dozvědět více o našich trenérech a sportovních kurzích? Máme pro Vás sepsané rozhovory s jednotlivými trenéry, ze kterých se dozvíte jak se ke sportu dostali, jaké mají zkušenosti a úspěchy, a hlavně co si na Vás v kurzu připravili!

Další v sérii rozhovorů je trenérka beachvolejbalu Markéta Bendíková, několikanásobná mistryně ČR do 22 let a reprezentantka na mistrovství evropy a světa.

Jak ses dostala ke sportu?
Pocházím ze sportovní rodiny, moji rodiče hráli hlavně šestkový volejbal a poté i beach. Takže jsem s nimi od mala sportovala. V nějakých 7 letech jsem začala na „šestkách“, ale byla to spíš přehazovaná, potom jsem v 8 letech přešla na beach na Pankrác, kde jsem začínala u Michala Palinka.

Baví tě i jiné sporty kromě volejbalu?

Jiné sporty mě baví, kdykoli a cokoli si mohu jít zahrát, tak jdu. Všechny možné sporty si ráda zkusím, ale víc se věnuji hlavně beachvolleyballu.

Jaké máš dosavadní úspěchy?

No pár jich je. (směje se) Jsem několikanásobná mistryně republiky v juniorských kategoriích. Na mistrovství Evropy jsme se umístili sedmé a deváté. A zúčastnila jsem se mistrovství světa.

Máš nějaký cíl, kterého chceš dosáhnout?
Největší sen je olympiáda, ale takový sen má hodně lidí a je to takové trochu nesplnitelné v té konkurenci, která momentálně u nás je, takže k tomu mám ještě dost daleko.

Jak často trénuješ?

Trénuju běžně 3x týdně, v přípravě na turnaje i 4-5x týdně, máme někdy i dvoufázové tréninky v jeden den, takže je to intenzivnější.

Co bys doporučila našim klientům proto, aby se zlepšovali?

Hlavní je trénink a chtít, když se trénuje, člověk se zlepšuje. Já už ten rozdíl na nich vidím teď, když jsme byli na prvním tréninku, tak plno lidí se netrefilo ani do míče, když to tak ošklivě řeknu, ale nemyslím to nějak zle. A teď už když hrajou, tak normálně přijmou, nahrajou, daj nějaký relativně dobrý útok, dá se na to už i koukat. Takže nějaké zlepšení už vidím, jde vidět, že chtějí, a že je to baví. 

Co bys zlepšila na kurzech Company Sports?

Ze začátku jsem se bála toho počtu 8 lidí, ale nakonec mi to vyhovuje. Možná trénovat víckrát v týdnu, aby byl více vidět ten posun. Myslím si, že ani klienti by nebyli proti.

Vyzkoušej trénink beachvolejbalu ZDARMA zde: KURZ BEACHVOLEJBALU

« Aktuality
To Top