+420 608 844 402       info@companysports.cz

Rozhovor s trenérkou plaváníChcete se dozvědět více o našich trenérech a sportovních kurzích? Máme pro Vás sepsané rozhovory s jednotlivými trenéry, ze kterých se dozvíte, jak se ke sportu dostali, jaké mají zkušenosti a úspěchy, a hlavně co si na Vás v kurzu připravili! 

První, koho jsme vyzpovídali, je Nikola. I přes svůj mladý věk má hodně zkušeností a je též spolumajitelkou firmy, která se věnuje triatlonu.

Jak ses dostala ke sportu a následně k plavání?
K plavání jsem se dostala asi když mi bylo 9 let, začala jsem chodit do oddílu KOHINOR v Českých Budějovicích, tak jsem plavala za ně pár let. A pak jsem přestala a dělala jsem všechny sporty, které tě napadnou, od baletu až po pozemní hokej. Nejvíc jsem chtěla hrát fotbal, ale v ČB nebyl ženský fotbalový tým, takže jsem zkoušela všechno možné. Jinak jsem stále rekreačně plavala, ale už ne v oddílu. K závodnímu plavání jsem se vrátila před 4 lety, začala jsem pořádně trénovat a začalo mě to bavit. Potkala jsem Sabinu, se kterou máme firmu 3fit a udělala jsem si trenérské kurzy triatlonu, kde je mimo plavání ještě běh a kolo. Hlavně se zaměřujeme na plavání, výživu a regeneraci (masáže, fyzioterapie). Mám tréninky každý den ráno i odpoledne. Baví mě ta práce s lidmi a je krásný vidět ten výsledek, když někoho naučíš plavat. Nebo někoho dostaneš na závody jako je Ironman a je hezké vidět, když to ti svěřenci zvládnou. 

Jaké jsou tvé dosavadní úspěchy?
Letos v červnu jsem byla na mistrovství Evropy v plavání kategorie Masters a nebyla jsem poslední. (směje se)

Jaké jsou tvé cíle?

Mým krátkodobým cílem je příští rok mistrovství světa v Maďarsku. Ale můj dlouhodobý cíl je u sportu vydržet celý život. Já soutěžím v kategorii Masters, což  se do češtiny překládá jako veteráni, ale to je trochu hloupý překlad, protože je to od 25 let. Je to kategorizované plavání, kde máš po pěti letech kategorie, není to elitní plavání jako je olympiáda, ale ty limity jsou poměrně přísné, takže trénovat na to taky musíš hodně. Líbí se mi, že tam vidíš ty lidi od 25 let až do „co se dožijou“ a to je krásné. Je hezké když někdo vyhraje olympiádu, ale ještě hezčí je, když i v těch 90ti letech dojde s berličkou na start, oni mu pomůžou na blok a on si to odplave. To se mi líbí, že ti lidé mají ten sport jako součást života. To je, myslím si, asi i to, co byste chtěli, aby Company Sports přinesla vašim klientům. Například na tom mistrovství Evropy v Londýně jsme se šli podívat na vyhlášení a ty staré babičky vypadaly naprosto úžasně! Když to porovnám, tak bývalé plavkyně jsou většinou tlusté a ty co u toho vydrží celý život, tak fakt vypadají skvěle. Takže ten celoživotní sport a zdraví životní styl s tím spojený má určitě pozitivní vliv, který je vidět a to je můj dlouhodobý cíl.

Na co se můžou lidé těšit na tvých kurzech plavání?

Závisí to na tom jestli ten jedinec umí či neumí plavat. Když neumí plavat, tak se může těšit, že se plavat naučí. A pokud už plavat umí, tak se může těšit, že se zlepší. Ale myslím si, že je mnohem těžší odnaučit zlozvyky lidí co už plavat umí, takže tam je to náročnější. Já věřím, že se ve vodě dá užít spousta legrace, alespoň já se někdy hodně zasměju. (směje se) Ale určitě se dá ve vodě i dost zamakat, na což je ale potřeba se nejdříve naučit plavat. Spousta lidí plavání nebaví, protože jim to přijde jednotvárné, ale můj názor je, že akorát nevědí co v té vodě dělat.

Co si lidé mohou z plavání odnést?
Dost záleží na tom jak často a jakou intenzitou trénují, stejně jako u jiného sportu. To plavání je problematické myslím si v tom, že lidé nejsou zvyklí ve vodě makat. Buď se topí a trápí se v té vodě, pak je to dřina, ale není to nic efektivního. Nebo pak jsou to lidi, kteří neumí ve vodě makat, protože to nikdy nezažili a já je k tomu musím donutit. Ve vodě se dá určitě zpevnit tělo a zhubnout, když se chodí plavat pravidelně, ale asi to trvá déle než u jiných sportů. Plavání je plnohodnotný sport, ale musí to mít hlavu a patu.

Co bys změnila na kurzech Company Sports?

Myslím si, že do budoucna bude potřeba rozlišit úroveň plavců, aby ten trénink dal každému maximum.

Pokud Vás tento rozhovor zaujal a rádi byste zkusili 1. hodinu plavání ZDARMA, tak neváhejte a vyberte si zde: KURZY PLAVÁNÍ


« Aktuality
To Top